4. VISALAJE 2016

Sobota 9.7. 2016 -

Příjezd na soustředění byl kolem 14:00, poté co jsme přijeli, pomohli trenérům s přípravou hřiště a vyložením auta s jídlem a věcmi na tréninky, tak jsme se šli ubytovat. Měli jsme na to jen chvíli, protože jsme šli trénovat a hrát hry. Po tréninku jsme povečeřeli výborné langoše a šli hrát hru Kufr, zapamatování čísel a hledali jsme v mapce, kde jsou města naší republiky. Pak už bylo volno a tak se někteří rozkoukali trochu kolem chatky a šlo se spát.

Neděle 10.7.2016 -

Dnešní ráno jsme zahájili rozcvičkou v lese, byli jsme rozděleni na dvě skupiny a obě si mákly. Potom jsme šli na snídani (švédské stoly). Po snídani jsme měli chvíli pauzu a tak si každý dělal co chtěl. Po asi hodině pauzy byl náročný trénink pro starší žáky a mladší měli méně náročný trénink. byly tři skupiny rozházeli se, hráli házenou, skákali přes švihadla, pracovali s medicimbálem, hráli na volejbalovém (pískovém) hřišti volejbal a házeli přes síť.

Po asi tříhodinovém tréninku se šlo na oběd, kde byly vynikající polévka s písmenky a kuřecí řízek s bramborovou kaší, které každému chutnaly a většina si přidala. Čekalo nás po obědě zasloužené volno a pak ještě další tříhodinový trénink. Na tréninku se makalo přeskoky na žebříku, házení s míčem na bránu, běhání. a ještě na konci zápas. Byly dvě skupinky, ta druhá vždycky posilovala. Jak měli všichni vše dotrénováno, tak se šlo na večeři a měli jsme palačinky s nutelou a kdo nechtěl nutelu, tak dostal tvaroh. Po večeři je chvíle odpočinku a tak se šli někteří podívat do hotelu. Večer bude program pod taktovkou trenérů Janečky a Dobosze ( bude Partička). Večer už pak na chatkách a pak se jde spát.

Pondělí 11.7.2016 -

Dnes jsme opět začli rozcvičkou v lese, pokračovali jsme ve snídani a poté jsme měli trochu lehčí trénink. Lehčí v tom, že se udělaly disciplíny, které jsme nestihli zvládnout v neděli, takže tam byla disciplína jako je (hod kostkou  na číslo 6, hledání překvapení, hledání největší špejle, házení mincí na symbol), poté se šlo na pískové hřiště volejbalu a hrála se přehazovaná na body mezi týmy. Zapoměl jsme zde včera napsat, že každý tým (Modrá, Zelená, Oranžová a Bílá) mají své pytlíčky, do kterých se jim dávají duhové Kuličky za různé disciplíny. Přehazka byla jedna z nich. Vítězové si měli zahrát proti trenérům, jenže se tabulka tak zamotala, že se rychle nechtělo nikomu počítat a tak hrály s trenéry všichny týmy. Trenéři prohráli jeden zápas. Pak se šlo na oběd, kynuté knedlíky s Meruňkou od paní Zbořilové, které byly fakt vynikající a děti jich snědly opravdu hodně. 

Kvůli tepla se trenéři rozhodli udělat větší pauzu po obědě a tak se šlo trochu později na trénink. Byl to kruhový trénink, kde jeden trenér měl skupinku na běhání po schodech, druhý trenér skupinku na házení a posilování s medicimbály a třetí trenér měl sprinty do kopce na čas. V tomto tréninku se střídaly skupinky a každý dělal co mohl. Po tomto tréninku se šlo na zmrzlinu, pak chvílka volna a šly se opékat párky k večeři. Po večeři se zahrála opět oblíbená hra Kufr, teď  mají děti volno a tak někteří šli běhat, někteří jsou na volejbalovém kurtu a hrají přehazku a někteří unavení již jsou v chatkách a hrají různé hry. Fotky  jsou doplněny opět v Rajčeti.

Úterý 12.7.2016 -

Dnes se nám z důvodu počasí (prudkého deště) rozcvička nekonala a tak se šlo na snídani. Tam se rozhodlo kvůli deště, že se po snídani dá chvíli pauza a budou se dělat posilovací věci uvnitř chaty a pod pergolou na zahradě, která je celkem velká, takže se posilovalo s Medicimbály, s vlastním tělem, skákalo se přes švihadlo a ještě byly další cviky s vlastním tělem. Děti byly rozděleny do 4 skupin a tak každá skupina něco dělala.

Pak se šlo na oběd kde se podávala česneková polévka a poté guláš s těstovinami. Po obědě byla větší pauza a jelikož už nepršelo, tak se šla hrát házená a házet s míčem na hřiště (louku za chatkou). A pak se šli všichni ještě proběhnout kousek do lesa volnějším tempem. Během toho, co se bude večeřet, tak bude ještě další cvičení ještě s vlastním tělem a rukama uvnitř chaty, kde se zapojí všichni hráči.

Středa 13.7.2016 -

Dneska jsme šli na Lysou Horu, i když to vypadalo, že bude pršet celý den, podle toho jak lilo v noci a byla bouřka, tak mrholilo jen chvíli z rána, ale trenéři se rozhodli na Lysou jít a tak se šlo.

Šli jsme asi kolem 7-10 Km a šlo se v celkem rychlém tempu. Ale většině to nevadilo a někteří si krátili cestu sběrem borůvek, jiní jen tak šli a někteří si povídali a nebo zpívali. Takže cesta utíkala celkem rychle a na opozdilce se v menších pauzách čekalo. Když jsme šli, vypadalo to, že se počasí moc neumoudří a že bude na Lysé velká zima a nebo že všichni zmokneme. Mračilo se, odpařovaly se lesy, takže celkem pěkná mlha a nikdo neviděl vrchol. Nakonec jsme kousek od vrchu uviděli vysílač a říkali jsme že už jsme tam a že nic neuvidíme směrem dolů.

Jakmile jsme vyšli a někteří vyběhli na vrchol (všichni to zvládli), tak jsme si dali oběd v restauraci, většinou to byl smažený sýr a hranolky. Takže se všichni nadlábli a jak jsme vyšli po obědě ven, tak už bylo vidět do širokého okolí, protože mlha už byla pryč. Pak jsme šli už pomalu dolů do chatek na Visalaje, byla to celkem pohodová cesta, ale ke konci už bolavá (nohy některé strašně už bolely) a tak byli rádi, že už jsou u chatek.

Teď všechny už čeká jen večeře a zasloužený odpočinek.

Čtvrtek 14.7.2016 -

Dnešní den jsme rozcvičkou opět nezačali, jelikož hodně pršelo a tak se začínalo snídani. Po snídani se udělal kruhový trénink (opět 4 vedoucí), kde se běhalo přes žebřík, posilovalo s medicimbály, soutěžilo se ve vědomostní hře (kufr) a pak ještě posilování s vlastním tělem.

Poté následoval oběd.

Po obědě jsme měli mít trénink na hřišti, ale jelikož opět dosti pršelo, tak šli jen někteří hráči na hřiště (hlavně starší), hráli fotbal a mladší s holkami hráli uvnitř hry na přesnost (hod s kroužky, míčky hod na suchý zip, hod po kostkách a hod míčků do krabice).

Po tréninku se začala dělat večeře a každý si dal co chtěl. Teď je už volnější zábava a chvilka volna před večerkou.

Pátek 15.7.2016 -

Opět jsme ráno neměli rozcvičku a tak se šlo přímo na snídani. Po snídani byl takový menší kruhový trénink, jelikož dělal trenér oběd, tak byly jen dvě skupinky. Chodilo se na pahorek (běhání do prudkého kopce), kde byl trenér Janečka, tam se ještě hrála soutěž o čokolády (vyhráli Nikola s Jáchymem) a pak se trénovala a hrála na házenkářském hřišti (louce) házená. Bylo to rozděleno na 2x po 20 minutách každé družstvo běhalo, takže opět něco kolem 2 hodin jsme strávili tréninkem.

Po tomto skvělém tréninku opravdu kvalitní běhy a náročné, si všichni zasloužili oběd ( Kuře s rýží, které vynikající připravil pan trenér Zbořil).

Odpoledne se v době osobního volna většina už balila a připravovala se pomalu na cestu domů. Po osobním volnu byl naplánován ještě jeden trénink a to Thaiskýbox, který vedl zkušený trenér Michal Zbořil. Hráči byli rozděleni na dvojice a tak jedna měla thaiskýbox a druhá dělala házení s míči a medicimbály, pak se hráči rozdělili na dvě družstva a hráli hry. Jako přehazování balónu z brány do brány, přenášení balónů z brány do brány a to vše na čas, což je moc bavilo.

Večer už bylo slíbené opékání párků, masa, rohlíků a chleba.  Poté se začaly pomalu uklízet chaty a dokončovalo se balení věcí. Někteří hráči (Jáchym a Adam) měli ještě málo běhání (chtěi běhat) a tak šli na půlnoční běh do kopce. Pak už se šlo spát.

Sobota 16.7.2016 -

Dnešní brzká ranní snídaně, dobalování posledních věcí a douklizování chat nám nezabralo moc času a tak už všichni nedočkavě čekali na příjezd rodičů a odjezd z tábora. Odjezd domů z tábora byl naplánován kolem 9:00 - 10:00 (podle příjezdu rodičů). Příjezd domů byl individuální mezi 10:00 - 12:00.