Zápas starší žáci v Novém Jičíně

14.10.2018 22:21

Dneska v neděli14.10.2018  jsme sehráli další vyrovnané utkání skupiny B v Novém Jičíně.

Hrabec Jan, Hron Ondřej, Maršálek David, Tomáš David, Martiník Matyáš, Glomb Jan, Sedlár Maxmilián, Vyroubal Dominik, Varga Sebastián, Martiník Petr, Martiník Tomáš, Macháček David, Martínek Jakub, Vavroš Lukáš.

Jak probíhal zápas?

Na to, že je NJ na druhém místě v tabulce, jsme hráli docela vyrovnanou hru, celý zápas. Klukům (hlavně Ondrovi) se dařilo ve střelbě, kterou stříleli nahoru, kde soupeřův brankář byl opravdu slabý. Ale rány kluků byly vynikající a tak s chutí stříleli na soupeřova brankáře, který se nejspíše bál v brance i když spodek branky vychytal výborně. Celý první poločas jsme se tahali o skóre, kde jsme chvíli vedli my a chvíli vedl soupeř. Nakonec nám soupeř utekl o jeden gól a tím taky vyhrál první poločas (15:14). Musím dnes pochválit obětavého Boba, který dostal balónem do hlavy přímo ze dvou metrů a tím zabránil gólu, musím říct, že to skvěle ustál (snad nebude mít otřes mozku) a ještě dohrál zápas a přidalgóly. Dále bych chtěl taky říct, že se mi celkem líbila obrana, jak kluci hráli a taky se mi líbilo, jak David v brance skvěle chytal, i když měl soupeř jen tři skvělé střelce, kteří dávali góly, dva hráči  9 a jeden hráč 8, tak jsme se je snažili celkem dost uhlídat, když už něco prošlo navíc, chytil to David, nebo padl gól.

Do druhého poločasu jsme šli s prvním útokem my a mohli jsme vyrovnat, jenže jsme nevyrovnali a soupeř nám pomalu odskakoval. Ale nám to nevadilo, prohrávali jsme celý druhý poločas, až přišly zvraty hry, kdy rozhodčí začali za nefauly vylučovat naše hráče (Hrabec a jak se vrátil, tak hnedka šel Vyroubal oba dvouminutové tresty). Toho soupeř využil a odskočil na 5 branek, jenže my jsme se vrátili opět do hry, protože soupeř dostal taky dvojky a my měli přesilovky, kde jsme to stahovali až na 2 góly a opět jsme byli vyloučení, (Hrabec už Podruhé). Na střídačce jsem mu řekl, nechej už hráče kolem tebe procházet, nedotýkej se ho, ať nemáš červenoua  jen čekej na výpichu na balón. Honza poslechl a čekal, udělal pár výpichu a stáhli jsme to na jeden gól, když jsme to stáhli, tak bylo asi 5 a půl minuty do konce zápasu, a vzali jsme Time Out. Hráči chvíli spočli, napili se. Jenže jsme nedali  z našeho dalšího útoku gól a soupeř se hnal rychle na naší branku a dával góly a vedl hnedka za chvíli o tři branky. Asi minuta a půl do konce a v tom opět nefaul (od Hrabce) a protože potřetí v zápase viděl dvouminutový trest, tak dostal červenou kartu a šli jsme do 5 hráčů, což vedlo k tomu, že soupeř náskok ještě zvýšil a už ani nepomohlo asi 50 vteřin do konce ani ososbní obrana (presing po celém hřišti). Bohužel nezbývalo nic jiného, než soupeři poblahopřát k výhře a smeknout, že byl o chloupek lepší. Myslím si, že všichni hráči, kteří si zahráli, si zaslouží pochvalu, těm kteří moc nehráli se omlouvám, ale tak nádherné, vyhrocené a vyrovnané utkání jsme chtěli ještě vyhrát. Škoda, byl to fakt skvělý výkon a myslím, že se nemáme za co stydět a remíza by byla asi spravedlivější.  Dnes opravdu byla slušná obrana, hlavně posledních 10 minut do konce, i když se rozsypala asi 2 a půl minuty před koncem (za stavu o gól), ale slušný výkon jak hráčů, tak našeho brankáře Davida. Nakonec zápas skončil 30:26.

Branky: Hron  Ondřej 12, Hrabec Jan 7,  David Tomáš 3, Glomb Jan 2,  Vyroubal Domink 2

Děkujeme fanouškům za to, že vydrželi tyto dramatické minuty, taky za jejich fandění, odvoz. Už se těšíme na utkání s Frýdkem - Místkem na domácím hřišti, na které vás co nejsrdečněji zvu a to v Sobotu 20.10.2018  od 10:15 na našem hřišti u sokolovny.

Nominace na utkání s F-M: Hrabec Jan, Hron Ondřej, Glomb Jan, Sedlár Maxmilián, Maršálek David, David Tomáš, Vyroubal Dominik, Martiník Matyáš, Vavroš Lukáš, Martiník Petr, Varga Sebastián, Martiník Tomáš, Macháček David, Martínek Jakub.

Děkujeme vaši trenéři Janečka a Dobosz.

PS: V pondělí 15.10 trénink od 16:00, trenér Janečka přijede až v 16:30, takže starší pokud dojdete dříve, bude s vámi trenér Mário. A rozcvičte se, děkuji. Kdo nedorazí na trénink, beru jako urážku a nechce být v Základu na dalším zápase, proto přijďte v hojném počtu, ať opět  něco nacvičíme. ;) Děkuji.