Turnaj generací o stříbrný míč

21.06.2018 08:45

Turnaj generací „O stříbrný míč“

V sobotu 16. 6. 2018 se uskutečnil házenkářský turnaj.

Dne házené na našem hřišti se zúčastnilo 117 přátel házené. Z toho samotného turnaje 40 diváků, 35 hráčů, 15 minižáků, 15 žáků, 10 pořadatelů a 2 rozhodčí - Božetěch Tvarůžek a Jiří Štefek.

Turnaje se zúčastnily tři týmy. Házená TJ Sokol Klimkovice má už velmi početnou základnu a tak jsme se rozhodli pořádat turnaj generací. Protože chceme házenou popularizovat a posunout výše, rozhodli jsme se uskutečnit oficiálně první ročník v jiné podobě a s jinými týmy, jako pokračování turnaje veleúspěšných předešlých ročníků " O stříbrný míč".

Turnaje se zúčastnily tři týmy: MUŽI "A", STARŠÍ GENERACE, DOROST "A".

Při nádherném počasí se uskutečnila 3 utkání. Rozlosování nám vyšlo a ve finále se utkali muži a starší garda. Nic si nenechali mezi sebou líbit a svedli tuhý boj o vítězství, viz pozdější tabulka.

Naší dorostenci (15 hráčů) svedli dobré zápasy s dospělejšími týmy, ale byla vidět větší zkušenost a síla na mužské straně. Dokázali však první minuty být důstojnými soupeři v obou utkáních. Nejlepší střelci: Prudký 9, Kaštovský 6, Dobosz 5, Lipský 3, Vyležík 2, Janečka 1.

Starší generace se sešla ve velice silné sestavě 10 hráčů, ale příští rok už by to chtělo aspoň 14 hráčů na prostřídání. Chybělo málo a turnaj mohli zvítězit. A podle hodnocení hráčů se už těší na další ročník turnaje a prý budou ještě v lepší sestavě. Tak to už se těšíme. Střelci: Olivka 14, Staš 6, Bartoníček 6, Vojkovský 5, Cabadaj 4, Dufek 3, Pešl 1.

Vítězné družstvo mužů (10 hráčů) šlo velmi důsledně zápas k zápasu. Bylo vidět, že turnaj chtěli zvítězit. S výběrem dorostenců začátek podcenili, ale pak se rozjeli na jinou rychlost a v pohodě zvítězili. Finále proti starší gardě bylo od začátku v jejich notě a rychle se dostali do náskoku 5:1. Jenomže garda nejsou žádní nováčci a svou zkušeností dotáhli zápas 15 minut před koncem na 11:11. Pak se jednomu hráči podařilo třemi góly za sebou během 5 minut zvýšit na 14:11 a hladce už to vítězství uhlídali až do konce zápasu. Při výsledku 17:15 se radovali z turnajového vítězství. Střelci: Zbořil 9, Biener 9, Polášek Jan 8, Polášek Vojtěch 6, Hrbáč Martin 6, Mikurda 5, Honěk Petr 3, Janečka 1.

Mezi zápasy – turnaj generací je třeba odehrát a ukázat naším nejmladším dětem. Jak svojí pílí na tréninku mohou dosáhnout velmi dobré házené. V prvních dvou přestávkách odehráli utkání naší nejmenší žáci a žáčky proti sobě. Před finálovým utkáním odehráli utkaní naši mladší a starší žáci.

Na konci turnaje byl poprvé pohár " KRÁL SEDMIMETROVÝCH HODŮ" za účasti všech kategorií - střelba proti dospělým brankářům. Do finále se dostali tři střelci - starší garda, žák a minižák. Největším překvapením celého dne házené bylo vítězství minižáka Jana Nováka. Tím pádem vyhrál krásný pohár a pro jeho růst v házené mu to určitě pomůže. Honza je na tréninku velký dříč a jde vidět veliký pokrok po každém tréninku. Gratuluji.

8. 14:30 hod. UKONČENÍ TURNAJE S VYHLÁŠENÍM VÝSLEDKŮ A OCENĚNÍ NEJLEPŠÍCH

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

POLÁŠEK Jan 8 gólů (muži)

NEJLEPŠÍ BRANKÁŘ TURNAJE ŠTĚPÁNEK Roman (stará garda)

NEJLEPŠÍ HRÁČ TURNAJE ZBOŘIL Michal (muži)

NEJLEPŠÍ NAHRÁVAČ NA GÓL TURNAJE BIENER Marek ( muži)

KRÁL SEDMIMETROVÝCH HODŮ NOVÁK Jan (minižák)

Oficiálně první ročník v této podobě a pokračování turnaje veleúspěšných předešlých ročníků.

Děkuji všem za uskutečnění tohoto turnaje a zvlášť Jiřímu Hudečkovi, Tomáši Hrabcovi, Michalovi Janečkovi, Máriovi Doboszovi, Žanetě Zbořil, Elišce Zbořilové, Gabriele Zbořilové, Jaroslavu Maršálkovi, rodičům za upečení buchet a koláčů a také Radimu Neuwirthovi za dodání dortu pro naše minižáky a žáky.