Mladší s Třincem

23.04.2018 15:05

Minulou sobotu k nám zavítal tým z Třince a jelikož byl v tabulce těsně pod námi, šlo předem očekávat, že to bude velice vyrovnaný souboj až do konce.

 

Naši hráči hráli dobře, bojovali od začátku až do konce. Také jsme po osobní obraně měli náskok 12:9, bylo tam vidět občas pár nepřesností, ať už v přihrávce nebo ve střelbě, ale když už taková chybička přišla, naši hráči jí dokázali napravit. Během shot-outů jsme měli v bráně začínajícího brankáře, a ještě nemá tolik natrénováno, a tak jsme nechtěli riskovat a zkoušeli jsme jednogólové trháky. Jakožto začínající gólman ještě nemá ještě ten pravý cit v rukou a nedokáže správně odhadnout kdy házet a jakou razanci do toho trháku vložit a tudíž ne vždy se podařilo přesně hodit. Bohužel se nám podařilo skórovat jen 4 krát a soupeř tady dokázal otočit výsledek ve svůj prospěch (16:19).

 

Jelikož jsme nastupovali do druhého poločasu s menší ztrátou, věděli jsme že musíme zabrat hlavně my. Našim největším problémem bylo, že jsme chodili do plné obrany, že jsme nedokázali jí rozběhat, abychom měli volný prostor ke střele, byli jsme pasivní a dostávali jsme se do mála šancí. Avšak, když jsme se do nějaké té šance dostali, tak je skvěle vychytali soupeřovi gólmani, hlavně při trestných hodech byli úspěšní, vychytali všechny trestné hody. Bohužel jsme celý druhý poločas tahali za kratší konec a soupeř si zdatně hlídal svůj náskok, navíc asi minutu a půl před koncem zápasu se nechal nesmyslně vyloučit náš hráč a tím nám také zanikla i naděje alespoň na to urvat remízu. Sice jsme soupeře dokázali ve druhém poločase přestřílet 9:8, ale nic to neměnilo na tom, že jsme prohráli 25:27.

 

Hodně lidí říkalo, že jsme tento souboj prohráli opět na shot-outy, ale kdo ví, jak by to celé dopadlo, kdyby každý shot-out by byl jen za jeden bod, nebo kdyby se nám podařilo proměnit všechny trestné hody a, nebo kdyby se jeden hráč nenechal zbytečně vyloučit ke konci zápasu. Bohužel tohle všechno je jen kdyby a na to se ve sportu nehraje.

 

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za předvedený výkon, hlavně oběma brankářům, na to, že teprve začínají, předvedli oba skvělý výkon a osobně si myslím, že časem budou oba patřit k hlavním oporám týmu. Také bych se chtěl omluvit všem hráčům, kteří dostali minimální prostor na hřišti, byl to vyrovnaný souboj, ale nezoufejte, ještě budete mít hodně prostoru se ukázat při zápasech.

 

Vaši trenéři: Dobosz a Maršálek