Jak jsme hráli v Novém Jičíně?

08.04.2018 17:17

Dnes jsme odehráli první jarní zápas v Novém Jičíně, kde jsme bohužel prohráli docela vysoko 36:19 a to hlavně díky shotoutům (nájezdy-trháky na brankáře). Soupeř hrál velice dobře osobní obranu, nám se bohužel nedařilo v osobní obraně udržet některé hráče. Soupeř dal hodně gólů hlavně ze šestimetrové vzdálenosti, na které byl Péťa v brance moc malý, soupeř toho využíval a střílel góly nahoru, i když náš brankář něco chytil. My jsme procházeli obranou velice málo a když už jsme se dostali k zakončení, tak jsme buď trefili brankáře anebo vstřelili gól. V prvním poločase jsme prohrávali už o sedm gólů, po našem timeoutu jsme snížili náskok soupeře na dva góly, jenže poté nám soupeř opět utekl a poločas byl o sedm branek. Přišly na řadu již zmíněné shotouty, kde soupeř začínal házet, jeho brankář přihrával až na naši devítku, hráč udělal tři kroky a střílel branku nahoru, kde se nemýlil a proměnil za dva body. My jsme trénovali na tréninku trháky jen jednou, jelikož máme přes zimu malou tělocvičnu a nevěděli jsme, kdo bude vlastně chytat v zápasech. Na to, že je Péťa minik, házel opravdu dobře, až za půlku, naši hráči většinou proměnili nájezd za jeden bod, kdo nedal, byli 4 hráči, ale nemám jim to za zlé, protože podruhé mohli opakovat tři hráči, dva z nich svůj nájezd proměnili.

O přestávce mezi poločasy jsme se domluvili, že budeme hrát svoji hru a že to bude na trháky, což se nám bohužel nedařilo, druhý poločas jsme dali jen pět gólů, ale i tak hra nevypadala moc špatně, v brance začal chytat Matyáš, který přišel teprve v úterý poprvé na trénink a v brance se mu dařilo, Péťa šel do hry, aby pomohl týmu. Jenže hráči nehráli to, co se řeklo, a dostali taky od soupeře pět gólů. Tudíž hra byla vyrovnaná a stoprocentně rozhodovali již zmíněné nájezdy, při kterých je rozdíl veliký. V klubu si myslíme, že tyto nájezdy jsou zbytečné a měly by být pouze doplněk zápasu, bez bodového ohodnocení, nebo zvlášť na toto tabulka.

Branky:

Hron Ondřej: 11 gólů + 1 shoutout, Habusta Ondřej: 1 gól + 1 shotout, Novák Jan: 1 gól + 1 shotout, Varga Sebastian: 1 shotout, Martiník Tomáš: 1 shotout, Dvorník Ondřej: 1 shotout, Kaštovský Filip: nedal žádnou branku, Martínek Jakub: nedal žádnou branku, David Tomáš: nedal žádnou branku, Martiník Petr: chytal půlku zápasu, Martiník Matyáš: chytal druhou půlku zápasu.

Děkuji všem hráčům, kteří se dnes zúčastnili zápasu, rodičům a fanouškům za fandění. Na trénincích budeme muset zapracovat na osobní obraně a hlavně na shotoutech.

Děkuje vedoucí Gerlich Jan, trenér Janečka Michal a asistent Dobosz Mário.