Dvojutkání s Třincem komentář

04.10.2016 19:41

Minulý týden nás čekal dvojzápas s Třincem. Prvni zapas nás čekal v rámci předehrávky už ve středu. Naši hráči měli po težkém tréninku z Karviné jen pár hodin odpočinku a nejspíš proto se celý zápas trápili, ne jenom střelecky, ale i herně hodně zaostávali oproti minulým zápasům. V obraně hodně zaostávali, měli mezi sebou velké mezery, čehož soupeř využíval k jednoduchým pruchodům na šestku. Díky dobrým výkonům brankáře Matěje se nám podařilo postupně odskočit na rozdíl 4 branek a tento rozdíl se nám podařilo udržet do konce poločasu, který skončil 12:8. Ve druhém poločase trápení pokračovalo. Už šlo alespoň vidět jejich nasazení do zápasu, dávali do toho ruzné kombinace, které sice nevycházely podle plánu, ale snažili se to prolomit. Nakonec se protrápili k výhře 29:24. Nejvíce v tomto zápase byl vidět Matěj, který i když měl v brance místy horší chvilku zabojoval. Náš druhý brankář Petr neměl svůj den, celkem s bídou v brance, ale i tak si zaslouží uznání. V tomto utkání se střelecky dařilo Jáchymovi, který dal uctihodných 14 branek, dále Franta 7 branek, Vojtěch, Patrik, Honza 2 branky, Alexej a Jakub 1 branka. ŠimonOndřej bez branky.

V sobotu, kdy nás čekal druhý zápas, už to bylo o něco lepší. Jen v prvním poločase jsme se potýkali s menšími trablemi, když soupeř vysunul na Jáchyma osobní obranu a naší hráči nevěděli jak hrát. Pořád se to snažili hrát přes něj, nevěřili si střelecky a co si budeme povídat, bez střel nejsou góly. I přesto, že hráli zbrkle a měli problém s přihrávkami, tak se jim povedl uhrát poločasový výsledek 13:6. Do druhého poločasu už nastoupili s chladnější hlavou a nehráli tak zbrkle, tedy až na Jáchyma, který se při útocích cpal doslova všude. Bylo to opět takové trápení, neboť zbíhal ke druhé spojce, čímž vlastně defakto pomohl bránícím hráčum tím, že stáhl hráče sebou před střílející spojku a ta už prostě neměla potom moc co s míčem udělat. Proto jsem musel Jáchyma na chvíli stáhnout, aby si uvědomil že nemůže takhle hrát. Naštěstí to zabralo a hra se uklidnila. Začali zapojovat hlavu a hráli kombinačně a dotáhli zápas do vítězného konce se stavem 28:19. V tomto zápase nás opět podrželi oba gólmani, jak Matěj, tak Petr předvedli skvělé výkony a jde vidět, že oběma nevráživá konkurence svědčí, neboť se vyvarovávají chybám. Střelecky se opět prosadil Jáchym, kterému evidentně není souzeno překonat hranici 14 branek, ale i tak se dostal do čela tabulky střelcu. Další ze střelců Alexej, FrantaHonza shodně po třech brankách, ŠimonOndřejem po dvou a Vojtěchjedním zásahem. Velice skvělým výkonem mě překvapil Dominik, takové nasazení jsem ještě u něj neviděl, v útoku má ještě menší rezervy, ale v obraně bránil lépe než většina jeho spoluhráču. Také Jakub předvedl dobrý výkon, i když měl menši zranění, ale zvládl to a zahrál dobře. Závěrem bych vás rád pozval na příští utkání, které odehrajeme již tuto sobotu na našem hřišti (na 99% budeme hrát v Polanecké Sportovní hale), proti Krmelínu.
Vaši trenéři: Dobosz, Janečka